Zgłaszanie kierowców

Niemcy, Francja, Holandia, Włochy, Austria

Co kraj - to obyczaj, a w branży transportowej możemy powiedzieć: co kraj – to inne zasady. Pakiet mobilności znacznie rozszerzył zakres obowiązków formalnych nałożonych na firmy przewozowe. Forma zgłaszania kierowców i zasady rozliczania płacy minimalnej różnią się w poszczególnych krajach.

Jak zgłosić kierowcę?

Zgłaszanie kierowcy w takich krajach jak Niemcy, Francja, Holandia, Włochy czy Austria jest obowiązkowe i należy to zrobić z pomocą systemu elektronicznego. Znajomość języka danego kraju zdecydowanie pomaga w poprawnym wypełnieniu formularza online i można to zrobić samodzielnie, jednakże w razie wątpliwości czy obaw o poprawne zgłoszenie – polecamy swoją pomoc w tym zakresie.

Obowiązkowe zgłoszenie kierowców

Koniecznie trzeba pamiętać, że zgłoszenie kierowców dotyczy nie tylko krajów będących miejscem docelowym, ale także niejednokrotnie państw, w których kierowcy wykonali jakąkolwiek pracę. Należy także zdawać sobie sprawę ze zmieniających się przepisów międzynarodowych w związku ze światową pandemią koronawirusa, która nakłada na firmy transportowe niekiedy dodatkowe obowiązki.

Skontaktuj się już teraz!

Masz pytanie? Chętnie udzielimy Ci wszystkich informacji!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz zapytania.